O nas

Jesteśmy zespołem lekarzy z dużym doświadczeniem w chirurgii dziecięcej i transplantologii.
Rocznie w naszej klinice wykonujemy około 3500 operacji, w tym ponad 200 operacji metodą laparoskopową. Chcemy dzielić się tym doświadczeniem, dlatego stworzyliśmy program szkoleń z wideochirurgii z wykorzystaniem zaawansowanych symulatorów medycznych.  Szkolimy lekarzy w technikach laparoskopowych i podnosimy poziom umiejętności osób specjalizujących się w dziedzinach zabiegowych.

Naszym najważniejszym celem jest dobro i bezpieczeństwo pacjentów, których leczymy. Dlatego uczymy się nowych technik operacji, aby leczenie chirurgiczne pacjentów było skuteczniejsze i jak najmniej inwazyjne. Dzięki zastosowaniu technik wideochirurgii udało nam się zmniejszyć inwazyjność leczenia operacyjnego, poprawić komfort pacjentów po operacjach i skrócić czas pobytu pacjenta w szpitalu. Dzięki temu pacjenci mogą szybciej wracać do domu, do normalnych zajęć, do szkoły.

Naukę wideochirurgii rozpoczęliśmy ponad 20 lat temu od najprostszych operacji takich jak usunięcie wyrostka robaczkowego czy usunięcie pęcherzyka żółciowego. Stopniowo zwiększaliśmy zakres przeprowadzanych operacji i wykonywaliśmy je u coraz mniejszych pacjentów. Obecnie wykonujemy pełen zakres operacji z chirurgii dziecięcej.

Techniki wideochirurgii stosujemy w:

  • Chirurgii noworodka – operujemy pacjentów z wadami wrodzonymi przełyku, dwunastnicy, przepony i układu oddechowego.
  • Chirurgii dróg żółciowych – laparoskopia jest standardem postępowania u pacjentów z  kamica pęcherzyka żółciowego i torbielowatością dróg żółciowych.
  • Chirurgii onkologicznej – technikami małoinwazyjnymi wykonujemy biopsje guzów zlokalizowanych w klatce piersiowej i jamie brzusznej, co pozwala nam na szybsze uzyskanie rozpoznania i umożliwia wdrożenie odpowiedniego postępowania przez onkologów. Wykonujemy operacje usunięcia guzów – najczęściej typu neuroblastoma. Operujemy torbiele i guzy jajników u dzieci.
  • Chirurgii nieswoistych zapaleń jelit – u pacjentów z chorobą Crohna i wrzodziejącym zapaleniem jelita wykonujemy operacje głównie metodami małoinwazyjnymi.
  • Operacjach bariatrycznych u dzieci – rozpoczęliśmy program chirurgicznego leczenia otyłości u dzieci – wykonujemy rękawkową resekcję żołądka.
  • Chirurgii żołądka i jelit – operacje refluksu żołądkowo – przełykowego, operacje pyloroplastyki, operacje usunięcia wyrostka robaczkowego, usunięcia uchyłka Meckela.

Staramy się stosować techniki wideochirurgiczne wszędzie, gdzie jest to bezpieczne i możliwe: w trakcie operacji planowych i ostrodyżurowych, u pacjentów z chorobami towarzyszącymi, leczonych immunosupresyjne, u noworodków i pacjentów starszych.

Dysponujemy nowoczesnym blokiem operacyjnym i bardzo dobrym sprzętem do operacji wideochirurgicznych.