e-booki

Baza bibliograficzna EXPERTUS

Email

Baza bibliograficzna Expertus jest systemem gromadzącym dane dotyczące publikacji, których autorami lub współautorami są pracownicy IPCZD. Baza obejmuje dane od 1997 roku i jest uaktualniana przez Bibliotekę i Informację Naukową.

 

Expertus - Bibliografia Publikacji Pracowników IPCZD

 

Baza uzupełniana jest o linki bezpośrednie do pełnych tekstów publikacji oraz hasła przedmiotowe w języku polskim i angielskim. Dostęp do bazy możliwy jest w trzech wariantach:

  1. w sieci IPCZD,
  2. w Internecie ogólnym (wówczas większa część linków jest nieaktywna z uwagi na ograniczenia licencyjne - dla użytkowników zewnętrznych),
  3. poprzez proxy (dostęp do wszystkich załączonych linków jest aktywny).

Jeśli znajdziesz ikonę linksolver KLIKNIJ - jest szansa na dostęp do pełnego tekstu artykułu (w sieci IPCZD).

 

Bieżące wpisy tworzone są na podstawie kompletu dokumentów publikacji (papierowych kopii) dostarczanych przez autorów:

  1. artykułu w czasopiśmie (odbitka strony tytułowej czasopisma zawierająca nr tomu, numeru, wydawcy, roku oraz odbitka całego artykułu z widocznymi stronami);
  2. streszczenia w czasopiśmie krajowym i zagranicznym (odbitka strony tytułowej i odbitka całego streszczenia);
  3. książki lub rozdziału w książce (odbitka strony tytułowej zawierającej tytuł i nazwisko autora/redaktora; strony ze stopką redakcyjną zawierającą nr ISBN, dane wydawcy, informacje o wydaniu, cały spis treści książki, pierwsza strona rozdziału).

Prace opublikowane w tzw. wersji on-line są wprowadzane do bazy Expertus. Punktacja ich zależy od tego czy dane czasopismo lub jego wersja on-line posiada swój indywidualny nr ISSN z przypisaną do niego wartością punktacji MNiSW lub IF.


Baza wykorzystywana jest do sporządzania Ankiety Jednostki, Parametryzacji, statystyk bibliometrycznych oraz oceny dorobku naukowego pracowników IPCZD.

 

 

Kontakt: Instytut "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka"
 

Biblioteka i Informacja Naukowa

Telefon:

+48 22 815 11 15; +48 22 815 11 19

 
Strona główna :: Dodaj do ulubionych :: Kontakt :: BIP :: Intranet :: Logowanie
Copyright 2018 Instytut "Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka"